Bejbybazar.cz    NejvetsiBazar.cz    Kocarky-bazar.eu    Těhotenská móda bazar.cz    Tehotenská móda bazar.eu           

Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menu


Vložit inzerát zdarmaMoje inzeráty


Zásady bezpečného obchodování

I přesto, že jsou inzeráty podané na server bezvaaukce.cz zkontrolovány, nejsme schopni 100% odhalit inzerenty, kteří podali inzerát s cílem podvést kupující.
Dovolujeme si upozornit, že provozovatel, nemůže ověřit a nezodpovídá za pravdivost údajů v inzerátech uveřejněných na serveru bezvaaukce.cz
Přesto se snažíme minimalizovat počty podvodných inzerátů, a proto Vám přinášíme několik obecných rad, jak se vyhnout riziku podvodu:

  • nedoporučujeme posílat platby za zboží a služby předem, ani platit jakékoliv zálohy
  • v případě, že si nemůžete zboží odebrat osobně, nechte si jej zaslat na dobírku
  • nereagujte na nabídky za podezřele nízké ceny a většinou napsané špatnou češtinou, které inzerenti nabízejí z ciziny (většinou Nigérie, Velká Británie) a vyžadují platbu na zahraniční účty nebo přes platební systém společnosti Western Union
  • neragujte na „výhodné“ nabídky koupě Vámi nabízené věci v nichž zahraniční zájemci požadují Vaše osobní údaje nebo bankovní spojení.
  • nikdy a nikomu nepředávejte žádné citlivé údaje jako např. přihlašovací jména a hesla do internetového bankovnictví na servery telefonních operátorů a pod.
  • upozorňujeme, že v kontaktních údajích nebo v textech inzerátů, mohou být zveřejněna telefonní čísla začínající na 900, 906 nebo 909, což jsou telefonní linky se zvýšeným tarifem (až 80 Kč/min.)
V případě, že jste se stali obětí podvodu, v prvé řadě informujte Policii ČR, která si u provozovatele může vyžádat všechny potřebné údaje o inzerentovi k zahájení trestního řízení. Provozovatel není oprávněn komukoliv poskytovat údaje o inzerentech.
Zašlete nám také, prosím, informaci o podvodu spolu s kopií trestního oznámení na e-mail: info@bezvaaukce.cz